کیوسک KIOSK

یکی از ابزارهای پذیرش کارت های بانکی و در راستای ایجاد پول الکترونیک می باشد. کیوسک خدمات الکترونیک در واقع شعبه ایی از بانک می باشد که متناسب با نیازهای موجود مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف دستگاه های خودپرداز که در درجه اول برای معاملات نقدی مانند برداشت، سپرده و غیره استفاده می شود، یک کیوسک در درجه اول برای معاملات غیرنقدی مانند اعلام مانده حساب، خرید شارژ اعتباری، صورتحساب بانکی و نقل و انتقال وجوه مورد استفاده قرار می گیرد.

امکان ارائه سرویس های متنوعی مانند سرویس های مبتنی بر کارت با دریافت رمز اول، سرویس های مبتنی بر حساب، سرویس های اطلاع رسانی و سرویس های اینترنتی را دارد.

در این بخش مشتری می تواند با استفاده از کارت بانکی عضو شتاب و رمز اول خدمات متنوعی را دریافت نماید.
مانده حساب از کارت و حساب های متصل
صورتحساب از کارت و حساب های متصل
انتقال وجه کارت به کارت
پرداخت کلیه قبوض
تغییر رمز اول و دوم کارت
مسدود کردن کارت
در این بخش مشتری می تواند با استفاده از شماره حساب و رمز مربوط به حساب، سرویس های متنوعی را دریافت نماید.
درخواست دسته چک
وضعیت چک های پاس شده
درخواست صدور کارت
تغییر حساب مرتبط با کارت
برقراری یا قطع اتصال حساب با کارت
وضعیت تسهیلات
نمایش اعتبار بلیط
شارژ کارت بلیط اعتباری
خرید کارت بلیط اعتباری

مزایای بکارگیری دستگاه کیوسک

توسعه بانکداری و ارائه خدمات بانکی شبانه روزی آنلاین سبب افزایش رضایت مشتریان می شود. تسهیل و تسریع در ارائه خدمات بانکی و صرفه جویی در زمان، جهت انجام عملیات بانکی و بهره مندی مشتریان از خدمات جدید و سرویس های بانکی قابل ارائه از مزایای دیگر این دستگاه می باشد. براساس نظر کارشناسان حوزه فن آوری کیوسک بانکی هوشمند نسبت به دیگر محصولات این حوزه مزایایی مانند تحقق همه انتظارات از خدمات غیرنقدی خودپرداز، افتتاح و بستن حساب بانکی به صورت 24*7 و سرعت مناسب در ارائه خدمات به مشتری دارد که آن را از دیگر دستگاه های از این دست متمایز می سازد.