فعالسازی خدمات بر روی بستر یو.اس.اس.دی

ارائه خدمات بانکی و پرداخت الکترونیک به مشتریان به صورت الکترونیکی و تسهیل این فرآیند‌ها همواره یکی ازموضوعات مورد بحث در بین سرویس دهندگان خدمات پرداخت و بانکی بوده است. با گسترش فرهنگ بانکداری الکترونیکی در کشورمان، استفاده از این ابزارها به سرعت در حال افزایش می باشد، به طوری که تعداد تراکنش کارتخوان از 6.3 میلیون در اسفند 86 به 114.4 میلیون عدد در اسفند 90 رسیده است. استفاده از ابزارهای دیگر مانند تلفن همراه نیز رو به افزایش است و تمایل بانک‌ها برای ارایه خدمات موبایل بسیار بالا می‌باشد.

تا چندی پیش استفاده از خدمات بانکداری و پرداخت موبایلی انحصاری بوده و یا شرکت‌های اپراتور تلفن همراه تمایلی به همکاری با بانکها و شرکتهای پرداخت الکترونیک را نداشته اند. لیکن همراه اول از طریق شرکت جیرینگ اقدام به ارایه این خدمات نموده است. به همین دلیل بانکها و PSP ها به سرعت در حال راه اندازی این سرویسها برای مشتریان خود می‌باشند.

شرکت رایان پارسی، با بهره گیری از نیروهای متخصص و با سابقه در زمینه راه اندازی سیستمهای پرداخت موبایلی با استفاده از پروتکل USSD، آماده ارایه راه حلهای خود به بانکها و شرکتهای پرداخت می‌باشد.

USSD

سهولت استفاده از ابزار

از آنجا که مشتریان بیشتر ابزارهای پرداخت مردم عادی می‌باشند هر چه استفاده از آن برای کاربر آسان تر باشد، تعداد کاربران سریعتر افزایش می‌یابد. این عامل در شروع ورود ابزار به بازار حیاتی می‌باشد. هر چند که با گسترش فرهنگ استفاده از یک ابزار به تدریج نحوه استفاده از آن به دلیل افزایش مهارت بیشتر می‌شود، لیکن در رقابت با دیگر ابزارها، ابزارهایی با کارایی مناسب و سهولت بیشتر محبوب تر خواهند بود.

امنیت

وقتی صحبت از تراکنش مالی به میان می‌آید امنیت، محرکی جداناپذیر می‌شود. با گسترش فرهنگ استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک، اعتماد مردم به ابزارهای این صنعت گسترش یافته و افراد راحت‌تر پذیرای ابزارهای جدید خواهند بود.

در دسترس بودن

وقت طلاست. مشتریان تمایل به استفاده از ابزاری دارند که کمتر وقت آنها را بگیرد و کمترین مسافت را برای استفاده از آن طی کنند. اکنون استفاده از تلفن ثابت جهت پرداخت قبوض بسیار گسترش یافته است که مهمترین دلیل آن را می توان دسترسی راحت و 24 ساعته به تلفن ثابت در منزل و محل کار بیان نمود.

قابليت منحصربفرد

  • عدم نياز به نصب نرم افزارهای جانبی پرداخت موبايلی بر روي موبايل مشتري
  • استفاده از فضاهای خالي کانال صوت و عدم اشغال ساير کانالها
  • سرعت انتقال و پاسخ دهی بسيار سريع بدليل عدم نياز به ذخيره سازی درخواستها
  • عدم نياز به ورود به منوهای خاصی از موبايل و ارسال آسان با شماره گيری و فشردن دکمه Call
  • عدم نياز به رومينگ داده بدليل ارسال سريع داده ها به سرور اصلي شبکه موبايل